Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Kapitał ludzkiAkademia Bezpiecznego Internetu: Cyberbezpieczeństwo – bezpłatne warsztaty dla uczniów

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza szkoły do udziału w kolejnej edycji projektu Akademia Bezpiecznego Internetu, w ramach którego organizuje bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

Problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci staje się być coraz bardziej dostrzegany. Zagrożenia takie jak: hejt, agresja w sieci, sexting, uzależnienia od gier, czy niebezpieczne gry namawiające graczy do zachowań ryzykownych to realne zagrożenia! Dlatego tak ważnym tematem jest uczenie dzieci i młodzieży prawidłowego korzystania z zasobów sieci oraz kształtowania właściwych postaw wobec już istniejących zagrożeń.

Program warsztatów obejmuje:

  • Przedstawienie i omówienie korzyści płynących z korzystania z Internetu.
  • Poszerzenie wiedzy uczniów dotyczącej zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.
  • Wdrażanie do zachowywania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Warsztaty organizowane są w szkołach, w dogodnych dla Państwa terminach. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, pracujących na co dzień w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Program zajęć dostosowany jest do poziomu nauczania, obejmuje 1 lub 2 godziny lekcyjne w formie warsztatów (1 godzinne warsztaty prowadzone są w klasach 1 - 3 szkół podstawowych).

W szkołach, w których będą realizowane warsztaty dla uczniów istnieje również możliwość organizacji spotkania/ wykładu na temat Cyberbezpieczeństwa dla rodziców np. przed zebraniami rodziców.

Więcej informacji o prowadzonych warsztatach można uzyskać pod numerem telefonu 032 700 78 34

Proszę nie zgłaszać do projektu klas, które uczestniczyły już poprzednio w warsztatach!

Pierwszeństwo udziału mają szkoły, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu Akademia Bezpiecznego Internetu. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Każda szkoła do udziału może zgłosić max. 4 dowolnie wybrane klasy. W przypadku większej ilości zgłoszeń niż liczba miejsc w projekcie będzie tworzona lista rezerwowa. Szkoły z list rezerwowych będą kwalifikowane do udziału w warsztatach w przypadku rezygnacji placówek z list podstawowych.

 

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA