Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Strategia Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Województwa Śląskiego 2020+

Stworzenie nowej Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (2020+) jest konsekwencją zarówno zmian w otoczeniu społeczno-ekonomicznym i technologicznym, jak i nowych dokumentów strategicznych przyjętych na poziomie województwa i kraju.

Nowa Strategia koncentruje się na trzech głównych celach: rozwoju kompetencji cyfrowych, zwiększeniu dostępności danych publicznych oraz rozwoju elektronicznych usług publicznych. Będzie wspierać wzrost wydajności i konkurencyjności gospodarki m.in. poprzez rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa śląskiego i szerokie udostępnianie danych publicznych.
Realizacja Strategii przyczyni się  do podniesienia potencjału regionu w obszarach wybranych jako inteligentne specjalizacje, szczególnie w zakresie projektowania, świadczenia i korzystania z zaawansowanych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Wdrażanie Strategii będzie wymagało przede wszystkim zgodnej współpracy jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, organizacji społecznych i przedsiębiorców. Rolą samorządu wojewódzkiego, a w szczególności ŚCSI jako podmiotu odpowiedzialnego za stworzenie dokumentu) jest stworzenie ram dla takiej współpracy i jej animowanie.

Dokument poniżej.