Ta strona używa cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na stosowanie plików cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu - „Razem zmieniamy Internet na lepsze”

Jest to już  13. edycja tego wydarzenia w Polsce. W tym roku organizatorzy -Polskie Centrum Programu Safer Internet - chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z użytkowników jest odpowiedzialny za to co robi w sieci, co w niej umieszcza i w jaki sposób z niej korzysta.

W miesiącu lutym w całej Polsce organizowane są z tej okazji różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu nie tylko podkreślenie potencjału internetu, jego możliwości wykorzystania,  ale również podniesienie bezpieczeństwa młodych internautów.

ŚCSI również włącza się w te inicjatywy. Już w lutym ruszamy z kolejnymi szkoleniami w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu, tym razem działania kierujemy do klas 1-3 szkół podstawowych.  

We współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 5 w Katowicach w wybranych szkołach zostaną przeprowadzone lekcje z najmłodszym uczniami,  w celu propagowania bezpiecznego zachowania  w sieci oraz wykorzystywani  zasobów internetowych nie tylko do gier.

W ramach podjętych działań przewiduje się również organizację spotkań dla rodziców w celu  zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie oraz uzależnień od sieci.    

Szkoły o różnym poziomie nauczania chętne do udziału w Akademii Bezpiecznego Internetu zapraszamy do kontaktu -  tel. 32 700 78 34.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Autor: Anna Kosmęda 2017-02-07